Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru soli i cukru w diecie, a także gdy nałogowo palimy papierosy, mamy problemy z krążeniem czy zaburzenia hormonalne w organizmie.

Jak pozbyć się cellulitu?

Gdy zmiany nie są głębokie można próbować zniwelować cellulit przy użyciu masażu oraz specja-listycznych olejków i balsamów oraz preparatów działających punktowo. Dodatkowo bardzo waż-ne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Średnio powinniśmy pić 2-3 litry wody. Odwodnie-nie niekorzystanie wpływa na naszą skórę i pogłębia problem cellulitu. Niezdrowa dieta także przyczynia się do wielu zaburzeń.

Co to jest fala uderzeniowa?

Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo − szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. Wysoka energia fali uderzeniowej ma wpływ na tkanki organizmu, prowadząc do wielowymiarowego oddziaływania.

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w obszar objęty bólem w ukła-dzie mięśniowo-szkieletowym ze stanami podostrymi oraz przewlekłymi. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia oraz regeneracji tkanek miękkich. To nowoczesne, nieinwazyj-ne rozwiązanie do eliminacji przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Wystarczy 3-5 zabiegów z kilkudniowymi przerwami. Sesja terapeutyczna zajmuje tylko około 10 minut. Podczas terapii używany jest BTL – 5000 SWT POWER - najbardziej zaa-wansowany aparat SWT na rynku.

Przy pomocy fali uderzeniowej zwalcza się cellulit, a także wykonuje się inne zabiegi z medycyny estetycznej.

Jak fala uderzeniowa wpływa na cellulit

Terapię falą uderzeniową stosuje się także w ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. Dzieje się tak za sprawą licznych właściwości prozdrowotnych tego zabiegu oraz szerokie spektrum za-stosowania. W medycynie estetycznej szczególnie polecana jest w przypadku wskazań:

 • Miejscowej otyłości
 • Ujędrniania stref zwiotczałych (pośladki, ramiona)
 • Relaksacji skóry
 • Liftingu
 • Liposukcji
 • Drenażu limfatycznego

Fala uderzeniowa stymuluje metabolizm komórkowy i zwiększa mikrokrążenie. Jest to zabieg w 100% bezpieczny i nie powodujący skutków obocznych. Działa stymulująco i mechanicznie na tkankę tłuszczową.

Zabiegi falą uderzeniową powodują rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Następuje zmniejsze-nie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Dodatkowo poprawia się jędrność na-skórka oraz elastyczność skóry. Najczęstsze działania to:

 • poprawa mikrokrążenia
 • wzmocnienie tkanki łącznej
 • redukcja komórek tłuszczowych
 • przyspieszenie metabolizmu tkankowego
 • pobudzenie produkcji kolagenu
 • zwiększenie dopływu krwi i substancji odżywczych do tkanek

Zbiegi falą uderzeniową, zwalczenia cellulitu na Podhalu - Zakopane, Nowy Targ, Szaflary i okolice.

Jeśli także masz problem z cellulitem, chcesz pozbyć się go raz na zawsze i przyśpieszyć proces jego niwelowania zgłoś się do nas. Umów się na wizytę, na której zbadamy skórę i przeprowadzi-my wywiad oraz sprawdzimy czy możesz skorzystać z zabiegu fali uderzeniową. W razie pytań także jesteśmy do dyspozycji!

Masaż kamieniami bazaltowymi ma idealny wpływ na skórę. Zostaje oczyszczona z toksyn i innych produktów przemiany materii, staje się lepiej dotleniona i odżywiona.

 • Masaż kamieniami - wyścig energii
 • Dla kogo on jest, może dla Ciebie
 • Czy kolor kamieni ma wpływ na wybór prezydenta?
 • Co się stanie gdy kamienie będą za gorące?
Kontakt ze mną

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Proste plecy - ćwiczenia i zabiegi dla osób mających problem z garbieniem się.

Garbienie się to jedna z najczęściej występujących nieprawidłowości. Dziś już nie tylko u doro-słych. Obserwuje się coraz większy odsetek dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z kręgosłupem, koordynacją ruchową...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na na-szą kondycję fizyczną...

×
Do góry