piątek 10 Lip 2020

fizjoterapia i rehabilitacja /Szaflary/ www.graca-rogowiec.pl - masaże

  • MASAŻ KLASYCZNY

Jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów jak i przyczyn choroby. Masaż klasyczny charakteryzuje się 8 technikami wykonywanymi w odpowiedniej kolejności. Może być całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne, górne, plecy i kark, brzuch i klatka piersiowa lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar, np. same plecy lub nogi.

  • MASAŻ RELAKSACYJNY

jak sama nazwa wskazuje jest masażem o działaniu łagodzącym i odprężającym z zastosowaniem odpowiednich olejków do aromaterapii oraz świec zapachowych. Podczas masażu wykonywane są powolne ruchy, co zmniejsza napięcie nerwowo-mięśniowe, a pacjent staje się zrelaksowany i rozluźniony.

  • MASAŻ BAŃKA CHIŃSKA

polega na masowaniu ciała okrężnymi ruchami zassaną gumową bańką. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i limfy oraz przyspiesza się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. Zabieg jest bardzo skuteczny w likwidacji cellulitu, działa również odchudzająco i ujędrniająco. Do masażu stosuje się szeroką gamę olejków i kremów mających właściwości antycellulitowe ( L-karnityna, kofeina, zielona herbata).

  • MASAŻ LIMFATYCZNY

służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Drenaż limfatyczny wpływa korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych. Stosowane są techniki głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

  • MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami ma działanie relaksacyjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne i lecznicze na cały organizm. Doskonale likwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśni. Jest idealny w walce z nadwagą i cellulitem, poprawia krążenie i oczyszcza organizm z toksyn. A co najważniejsze daje cudowne odprężenie psychiczne i fizyczne.

  • MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

Wywodzi się z Tajlandii, gdzie jest wykonywany od ponad 400 lat. Stanowi on kombinację termoterapii, aromaterapii, refleksoterapii oraz masażu relaksacyjnego. Uwalnianie podczas masażu substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne (z odpowiednio dobranych ziół) przenikają do krwioobiegu, mięśni, narządów wewnętrznych, oddziałując nie tylko na strefę cielesną, ale także psychiczną osoby masowanej. Organizm dzięki temu masażowi staje się zrelaksowany, odprężony, wzmocniony, zharmonizowany. Natomiast skóra nabiera kolorytu, witalności, jest lepiej odżywiona i uelastyczniona. Działanie gorących stempli powoduje uśmierzenie bólu, odstresowanie, rozluźnienie, regenerację organizmu, likwidację napięcia mięśniowego.

  •  MASAŻ SHANTALA

Kładzie nacisk na emocje, na rozwój dziecka zarówno psychiczny jak i emocjonalny. Jest to tak zwany "dotyk miłości" rodzica do dziecka. Poprzez masaż rodzic daje dziecku poczucie miłości, akceptacji, poczucie własnej wartości, co jest podstawą do prawidłowego rozwoju dziecka. Tworzy się bardzo głęboka więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem które jest masowane. Korzyści jakie płyną z masażu to stymulacja układu nerwowego, dziecko głębiej i dłużej śpi; następuje regulacja układu trawiennego (eliminacja kolek, gazów, zaparć); działając na układ krążenia - lepsze ukrwienie i dotlenienie organów wewnętrznych (wcześniaki szybciej i lepiej się rozwijają); układ oddechowy (dzidziuś lepiej śpi i głębiej oddycha); układ mięśniowy (następuje równowaga napięcia mięśniowego, szczególnie u dzieci z obniżonym lub wzmożonym napięciem mięśniowym). poprzez rozwój koordynacji ruchowej przygotowujemy dziecko do kolejnych etapów rozwoju.