Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale i psychiczną, Dlatego ważne jest, aby niwelować przyczyny stresu i za-pobiegać sytuacjom, które wywołują w nas nerwowość.

Stres a masaż

Skutkami stresu często są bóle lub zawroty głowy, napięcie mięśni, które prowadzi m.in. do przeciążenia stawów, a także drobne elementy na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, jak: przykurczone ramiona, napięte mięśnie twarzy, zaciśnięte zęby, zwinięte palce u stóp i dłoni. Groźnymi skutkami stresu mogą być także notoryczne utraty przytomności, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Jedną z najbardziej skutecznych metod niwelowania skutków stresu jest masaż. Częste napięcie w karku, ból pleców - to objawy, których można się pozbyć już po pierwszej wizycie u fizjoterapeuty. Warto jednak zaznaczyć, że przyczyna naszych dolegliwości często wiąże się ze stylem życia. Aby uniknąć nawrotów stresu i przy tym złego samopoczucia należy zmienić dotychczasowe nawyki i za wszelką cenę unikać sytuacji stresowych.

Masaż relaksacyjny - Szaflary i okolice

Masaż relaksacyjny to recepta na skutki stresu. Podczas zabiegu nie tylko dbamy o nasze mięśnie i stawy, ale i o głowę - zdrowie psychiczne. Masaż pomaga zwalczyć objawy przewlekłego napięcia, wyciszając organizm i łagodząc działanie hormonów stresogennych. Ponadto masaż także:

 • łagodzi chroniczne bóle i wspomaga terapie kręgosłupa i stawów
 • aktywizuje nasz system odpornościowy
 • pozytywnie wpływa na przepływ krwi w organizmie, co znacznie poprawia pracę serca, tempo przemiany materii i transport środków odżywczych
 • pod wpływem masażu skóra jest bardziej uelastyczniona, dotleniona i odżywiona

Innowacyjne techniki relaksacyjne

Jeśli odczuwasz silne skutki stresu, czujesz coraz większy ucisk i ból zgłoś się do specjalisty. Dobór odpowiednich technik i metod pozwala na skuteczną walkę z napięciami i złym samopoczuciem. Masaż relaksacyjny stosuje się na całym ciele lub jego poszczególnych partiach. Istnieje wiele technik stosowanych przez fizjoterapeutów, zaś do najpopularniejszych należą:

 • delikatne rozcieranie, które pomaga w zredukowaniu cellulitu, obrzęków i złogów
 • oklepywanie dłońmi, które poprawia ukrwienie
 • wolny masaż przy użyciu palców - ma za zadanie działać relaksująco i uspokajająco na układ nerwowy, zaś dzięki ugniataniu poprawiamy ukrwienie tkanek

Leczenie stresu i jego skutków

Ważna jest szybka interwencja i zgłoszenie się do specjalisty, już przy pierwszych objawach. Każdy niepokojący ból w klatce piersiowej, kręgosłupie, długotrwałe migreny powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Fizjoterapeuta pomoże zniwelować ból miejscowy i skorygować pewne wady, jednak ważny jest także styl życia, poziom stresu w ciągu dnia i zdrowie psychiczne.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Zapomnij o bolącym kręgosłupie i problemach z poruszeniem się. Znajdź rozwiązanie, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Pomogę ci na nowo odzyskać sprawność fizyczną.

 • Gabinet stacjonarny - bez dojazdu do klienta.
 • Innowacyjne metody leczenia, dobrane indywidualnie do pacjenta.
 • 20 lat doświadczenia z pacjentami o różnych problemach zdrowotnych.
 • Wiedza zdobywana podczas pracy w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum UJ.
Kontakt ze mną

Pani Agnieszka pomogła mi zwalczyć ból kręgosłupa. Pokazała mi ćwiczenia, które mogę wykonywać w domu i czuć się lepiej. W końcu wstaję z krzesła bez uciążliwego dyskomfortu.

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Proste plecy - ćwiczenia i zabiegi dla osób mających problem z garbieniem się.

Garbienie się to jedna z najczęściej występujących nieprawidłowości. Dziś już nie tylko u dorosłych. Obserwuje się coraz większy odsetek dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z kręgosłupem, koordynacją ruchową...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na naszą kondycję fizyczną...

×
Do góry