Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru soli i cukru w diecie, a także gdy nałogowo palimy papierosy, mamy problemy z krążeniem czy zaburzenia hormonalne w organizmie.

Jak pozbyć się cellulitu?

Gdy zmiany nie są głębokie można próbować zniwelować cellulit przy użyciu masażu oraz specja-listycznych olejków i balsamów oraz preparatów działających punktowo. Dodatkowo bardzo waż-ne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Średnio powinniśmy pić 2-3 litry wody. Odwodnie-nie niekorzystanie wpływa na naszą skórę i pogłębia problem cellulitu. Niezdrowa dieta także przyczynia się do wielu zaburzeń.

Co to jest fala uderzeniowa?

Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo − szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. Wysoka energia fali uderzeniowej ma wpływ na tkanki organizmu, prowadząc do wielowymiarowego oddziaływania.

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w obszar objęty bólem w ukła-dzie mięśniowo-szkieletowym ze stanami podostrymi oraz przewlekłymi. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia oraz regeneracji tkanek miękkich. To nowoczesne, nieinwazyj-ne rozwiązanie do eliminacji przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Wystarczy 3-5 zabiegów z kilkudniowymi przerwami. Sesja terapeutyczna zajmuje tylko około 10 minut. Podczas terapii używany jest BTL – 5000 SWT POWER - najbardziej zaa-wansowany aparat SWT na rynku.

Przy pomocy fali uderzeniowej zwalcza się cellulit, a także wykonuje się inne zabiegi z medycyny estetycznej.

Jak fala uderzeniowa wpływa na cellulit

Terapię falą uderzeniową stosuje się także w ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. Dzieje się tak za sprawą licznych właściwości prozdrowotnych tego zabiegu oraz szerokie spektrum za-stosowania. W medycynie estetycznej szczególnie polecana jest w przypadku wskazań:

 • Miejscowej otyłości
 • Ujędrniania stref zwiotczałych (pośladki, ramiona)
 • Relaksacji skóry
 • Liftingu
 • Liposukcji
 • Drenażu limfatycznego

Fala uderzeniowa stymuluje metabolizm komórkowy i zwiększa mikrokrążenie. Jest to zabieg w 100% bezpieczny i nie powodujący skutków obocznych. Działa stymulująco i mechanicznie na tkankę tłuszczową.

Zabiegi falą uderzeniową powodują rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Następuje zmniejsze-nie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Dodatkowo poprawia się jędrność na-skórka oraz elastyczność skóry. Najczęstsze działania to:

 • poprawa mikrokrążenia
 • wzmocnienie tkanki łącznej
 • redukcja komórek tłuszczowych
 • przyspieszenie metabolizmu tkankowego
 • pobudzenie produkcji kolagenu
 • zwiększenie dopływu krwi i substancji odżywczych do tkanek

Zbiegi falą uderzeniową, zwalczenia cellulitu na Podhalu - Zakopane, Nowy Targ, Szaflary i okolice.

Jeśli także masz problem z cellulitem, chcesz pozbyć się go raz na zawsze i przyśpieszyć proces jego niwelowania zgłoś się do nas. Umów się na wizytę, na której zbadamy skórę i przeprowadzi-my wywiad oraz sprawdzimy czy możesz skorzystać z zabiegu fali uderzeniową. W razie pytań także jesteśmy do dyspozycji!

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Zapomnij o bolącym kręgosłupie i problemach z poruszeniem się. Znajdź rozwiązanie, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Pomogę ci na nowo odzyskać sprawność fizyczną.

 • Gabinet stacjonarny i mobilny - z dojazdem do pacjenta.
 • Innowacyjne metody leczenia, dobrane indywidualnie do pacjenta.
 • 20 lat doświadczenia z pacjentami o różnych problemach zdrowotnych.
 • Wiedza zdobywana podczas pracy w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum UJ.
Kontakt ze mną

Pani Agnieszka pomogła mi zwalczyć ból kręgosłupa. Pokazała mi ćwiczenia, które mogę wykonywać w domu i czuć się lepiej. W końcu wstaję z krzesła bez uciążliwego dyskomfortu.

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Proste plecy - ćwiczenia i zabiegi dla osób mających problem z garbieniem się.

Garbienie się to jedna z najczęściej występujących nieprawidłowości. Dziś już nie tylko u doro-słych. Obserwuje się coraz większy odsetek dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z kręgosłupem, koordynacją ruchową...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na na-szą kondycję fizyczną...

×
Do góry