Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na na-szą kondycję fizyczną, ale i psychiczną, Dlatego ważne jest, aby niwelować przyczyny stresu i za-pobiegać sytuacjom, które wywołują w nas nerwowość.

Stres a masaż

Skutkami stresu często są bóle lub zawroty głowy, napięcie mięśni, które prowadzi m.in. do prze-ciążenia stawów, a także drobne elementy na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, jak: przykur-czone ramiona, napięte mięśnie twarzy, zaciśnięte zęby, zwinięte palce u stóp i dłoni. Groźnymi skutkami stresu mogą być także notoryczne utraty przytomności, które są niebezpieczne dla zdro-wia.

Jedną z najbardziej skutecznych metod niwelowania skutków stresu jest masaż. Częste napięcie w karku, ból pleców - to objawy, których można się pozbyć już po pierwszej wizycie u fizjoterapeu-ty. Warto jednak zaznaczyć, że przyczyna naszych dolegliwości często wiąże się ze stylem życia. Aby uniknąć nawrotów stresu i przy tym złego samopoczucia należy zmienić dotychczasowe na-wyki i za wszelką cenę unikać sytuacji stresowych.

Masaż relaksacyjny - Szaflary i okolice

Masaż relaksacyjny to recepta na skutki stresu. Podczas zabiegu nie tylko dbamy o nasze mięśnie i stawy, ale i o głowę - zdrowie psychiczne. Masaż pomaga zwalczyć objawy przewlekłego napię-cia, wyciszając organizm i łagodząc działanie hormonów stresogennych. Ponadto masaż także:

 • łagodzi chroniczne bóle i wspomaga terapie kręgosłupa i stawów
 • aktywizuje nasz system odpornościowy
 • pozytywnie wpływa na przepływ krwi w organizmie, co znacznie poprawia pracę serca, tempo przemiany materii i transport środków odżywczych
 • pod wpływem masażu skóra jest bardziej uelastyczniona, dotleniona i odżywiona

Innowacyjne techniki relaksacyjne

Jeśli odczuwasz silne skutki stresu, czujesz coraz większy ucisk i ból zgłoś się do specjalisty. Dobór odpowiednich technik i metod pozwala na skuteczną walkę z napięciami i złym samopo-czuciem. Masaż relaksacyjny stosuje się na całym ciele lub jego poszczególnych partiach. Istnieje wiele technik stosowanych przez fizjoterapeutów, zaś do najpopularniejszych należą:

 • delikatne rozcieranie, które pomaga w zredukowaniu cellulitu, obrzęków i złogów
 • oklepywanie dłońmi, które poprawia ukrwienie
 • wolny masaż przy użyciu palców - ma za zadanie działać relaksująco i uspokajająco na układ nerwowy, zaś dzięki ugniataniu poprawiamy ukrwienie tkanek

Leczenie stresu i jego skutków

Ważna jest szybka interwencja i zgłoszenie się do specjalisty, już przy pierwszych objawach. Każdy niepokojący ból w klatce piersiowej, kręgosłupie, długotrwałe migreny powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Fizjoterapeuta pomoże zniwelować ból miejscowy i skorygować pewne wady, jednak ważny jest także styl życia, poziom stresu w ciągu dnia i zdrowie psychiczne.

Masaż kamieniami bazaltowymi ma idealny wpływ na skórę. Zostaje oczyszczona z toksyn i innych produktów przemiany materii, staje się lepiej dotleniona i odżywiona.

 • Masaż kamieniami - wyścig energii
 • Dla kogo on jest, może dla Ciebie
 • Czy kolor kamieni ma wpływ na wybór prezydenta?
 • Co się stanie gdy kamienie będą za gorące?
Kontakt ze mną

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Proste plecy - ćwiczenia i zabiegi dla osób mających problem z garbieniem się.

Garbienie się to jedna z najczęściej występujących nieprawidłowości. Dziś już nie tylko u doro-słych. Obserwuje się coraz większy odsetek dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z kręgosłupem, koordynacją ruchową...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak pozbyć się cellulitu? Nowość na rynku - fala uderzeniowa.

Cellulit, inaczej tzw. skórka pomarańczowa to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć rzadziej). Występuje ono zazwyczaj na skutek: braku ruchu i siedzącego trybu życia, nadmiaru...

{IMAGE_ALT}

05-12-2020

Jak niwelować stres przy pomocy masażu? Innowacyjne techniki relaksacyjne.

Stres w XXI wieku stał się chorobą cywilizacyjną, związaną z niewłaściwym trybem życia. Natłok pracy i obowiązków domowych często wywołuje napięcia i frustracje wpływające nie tylko na na-szą kondycję fizyczną...

×
Do góry